Jdi na obsah Jdi na menu
 


TARTUGA

naše chovatelská stanice vznikla 09.04.2008

Původ názvu  je náhodná složenina, která mě zrovna při vyplňování žádosti o CHS napadla, ovšem ze všech možných variant se mi líbila nejvíce :)

Byl to náš dlouhodobý sen vlastnit chovatelskou stanici a konečně se nám to podařilo.

Naše chovatelská stanice se zabývá chovem Louisianských leopardích psů.

Jsme členem klubu chovatelů málopočetných plemen psů (KCHMPP)

V součastnosti v naši chovatelské stanici máme  jednu fenečku Leopardího psa Arsu Araraquara, která byla 8.11.2008 uchovněna. DKK 0/1 a DLK 0/0. Je to jemnější menší fenka. Typická představitelka plemena, barvy blue merle s bílou.  Proč zrovna Leopard? Jsou to psi aktivní, velice inteligentní. Svou dokonalou stavbou těla mě uchvátí na každém kroku.Mají na venek vidět obrovskou sílu,ale v nitru jsou strašně něžní.  Dokáží se samostatně rozhodovat. Jsou to velké psí osobnosti. Výborní herci a vesměs neustále se snaží svého pána přechytračit. Je pravda, že jejich povaha díky jejich původu a práci pro kterou byli používáni v určitých situacích sehrává negativní roli,ale není to nic hrozného. Chce se to naučit s pejskem pracovat, pochopit jeho povahu a vše se dá odbourat. Jsem ráda, že to je právě Louisián u kterého jsme zakotvili a myslím,že toto plemeno nám zůstane na celý život.Jejich netypické zbarvení vyvolává obrovský zájem. ,když se kouknete do křišťálově modrých očí hned se zamilujete.  

Hodláme se se zabývat psím sportem, výstavami, chovem i výcvikem.Psi jsou náš život a neodmyslitelně my k nim patříme  a oni k nám.

 

naši fotogalerii naleznete zde